Zamów kalkulację

na system inteligentny wraz z zabezpieczeniami domu oraz odkurzaczem centralnym

Zobacz ofertę

Inteligentne instalacje

KNX

Inteligentne instalacje przestały być dostępne tylko dla najzamożniejszych, obecnie może na nie pozwolić sobie większość budujących nowe domy. Olbrzymia różnorodność rozwiązań związana jest z pojawieniem się wielu konkurujących ze sobą systemów. Niewątpliwie najpopularniejszy i dominujący pozostaje system KNX/EIB z którym związanych jest wielu znanych producentów. Produkty oznaczone logo KNX gwarantują pewność działania, niezawodność i dopracowanie detali projektu. Dużą zaletą jest brak jednostki centralnej, która w razie awarii unieruchomiłaby cały system. Poszczególne elementy mogą działać niezależnie i pochodzić od różnych producentów, co daje nam szerokie możliwości modernizacji.

Inteligentne instalacje mają na celu przede wszystkim zwiększenie komfortu korzystania z budynku lub mieszkania. Posiadając obecnie kilka źródeł światła w danym pomieszczeniu, należy sobie wyobrazić jak trudno będzie to wysterować przy tradycyjnym osprzęcie elektrycznym. Pięciokrotna ramka z włącznikami może okazać się nie wystarczająca, a wszelkie zmiany po wykończeniu są zawsze bardzo kłopotliwe. W systemie KNX wystarczy przewidzieć w którym miejscu ma się znajdować sterownik, a liczbę przycisków możemy potem dowolnie ustalać i zmieniać, nie kując w ścianach dodatkowych puszek. Co więcej, jeden przycisk może przełączać całe grupy urządzeń wywołując tzw. sceny.

Przy większych powierzchniach inteligentna instalacja zmniejszy dodatkowo koszty eksploatacji związane przede wszystkim z ogrzewaniem, klimatyzacją i energią elektryczną. Elektroniczne termostaty mogą zimą automatycznie obniżać temperaturę podczas naszej nieobecności lub zamykać się gdy otworzymy okna. Wychodząc z domu nie musimy się już martwić niewyłączonym światłem, żelazkiem lub telewizorem, gdyż wszystko co chcemy zostanie wyłączone centralnie.

Zobacz więcej

Multiroom

Każde miejsce Twojego domu jest tak samo ważne. Wszystko jedno gdzie jesteś: w salonie, sypialni, łazience czy ogrodzie – wszędzie chcesz czuć się dobrze. Dzięki naszym produktom, możesz słuchać tego co chcesz i jak chcesz: w całym domu, bez kabli, z doskonałą jakością.

  • Muzyka w Twoim gabinecie pozwoli Ci się lepiej skoncentrować na zadaniach.
  • W kuchni doda radości podczas przygotowywania posiłków.
  • W pokoju dziecka, najpierw pozwoli mu zasnąć przy uroczej kołysance, w następnych latach opowie bajkę i pomoże w nauce języka obcego, a na koniec otworzy przed nim wspaniały świat muzyki.
  • Na tarasie potowarzyszy przy przygotowaniu grilla, a potem rozkręci niejedną imprezę.
  • W sypialni zadba o romantyczną atmosferę.
  • Kąpiel w łazience stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Darmowe aplikacje sterujące dla Twojego smartfona z Androidem, iPhona lub iPada pozwalają na sterowanie zasobami muzyki podczas wygodnego odpoczynku na sofie – lub podczas pracy w kuchni, czy w trakcie domowej imprezy.

Zobacz więcej
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.