Zamów kalkulację

na system inteligentny wraz z zabezpieczeniami domu oraz odkurzaczem centralnym

Zobacz ofertę

Odkurzacze centralne

Co robimy?

Oferujemy kompleksową usługę instalacji systemów centralnego odkurzania w domu i w powierzchniach biurowych. Na podstawie rzutów jesteśmy w stanie ergonomicznie dobrać ilość gniazd. Standardowo w zestawach z odkurzaczem jest wąż o długości 9 metrów i do tej długości dobieramy gniazda. Można też zaplanować instalacje pod krótszy wąż 7 metrowy lub dłuższy na przykład 12 metrów. Trzeba przy tym pamiętać, że liczba gniazd jest głównym parametrem, który definiuje dobór wielkości jednostki centralnej. Nie warto przesadzać z ich liczbą bo w skrajnych przypadkach, przy tej samej powierzchni sprzątania może to skutkować koniecznością wyboru 2 klasy mocniejszego odkurzacza, czyli dodatkowy wydatek rzędu 1000zł.

Następnie wykonuje się instalacje systemu rur PCV dedykowanych do systemów centralnego odkurzania. W Polsce najpopularniejszym systemem są białe, 2 calowe rury (51mm), które są kompatybilne z większością oferowanych w kraju jednostek, dotyczy to również wszystkich producentów w naszej ofercie. W przypadku innych rozwiązań, zostajemy skazani na specyficzne rozwiązania danego producenta odbierając sobie w przyszłości możliwość swobodnego wyboru marki odkurzacza centralnego.

Ten etap wykonujemy w stanie surowym na pierwszej wylewce z położoną ewentualnie izolacją poziomą w postaci papy. Zazwyczaj przed tynkami, ale jest również możliwość podzielenia prac na 2 części i to co na podłodze wykonać po pracach tynkarskich. Pracę możecie Państwo powierzyć naszym instalatorom lub wykonać ją samodzielnie, zakupując u nas materiał co powinno się zamknąć w kwocie kilkuset złotych dla standardowych instalacji składających się z 2-3 gniazd i szufelki. Oferujemy przy tym wsparcie w postaci instrukcji montażu i możliwości zwrotu/wymiany nie wykorzystanych materiałów.

Ostatnim etapem jest wybór i montaż jednostki centralnej. Dla klientów indywidualnych usługa ta jest w cenie odkurzacza zakupionego z naszej oferty. Nie warto zatem montować go samodzielnie, my zrobimy to profesjonalnie, wykonamy próbę podciśnienia i wystawimy stosowny protokół.

Zobacz więcej

Zalety systemu

Odkurzacz centralny pozwala cieszyć się następującymi zaletami:

  • cząstki kurzu poniżej 1 mikrona są wyrzucane na zewnątrz budynku - idealne dla alergików,
  • duża siła ssąca, bogaty wybór akcesoriów umożliwiający czyszczenie różnych powierzchni,
  • łatwość obsługi,
  • cicha praca wynikająca z umiejscowienia odkurzacza centralnego w innym pomieszczeniu,
  • bezpieczeństwo ze względu na 24V instalację elektryczną,
  • niezawodność

Realizacje

Po za standardowymi instalacjami wykonujemy również nietypowe systemy, na przykład kiedy instalacje trzeba wykonać w już gotowym obiekcie. Korzystamy wówczas często z kanałów wentylacyjnych, a instalacje planujemy tak, żeby zminimalizować konieczne prace murarskie.

Mamy również doświadczenie w dużych obiektach mieszkalnych gdzie rozdzielamy system na dwie jednostki centralne, zabezpieczając w ten sposób obsługę powierzchni przekraczających nawet 1000m². Dotyczy to również większych powierzchni biurowych, gdzie odkurzacz centralny jest coraz popularniejszym rozwiązaniem.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.